Grp Su Deposu

Grp Su Deposu

Modüler Su Deposu

GRP su deposu, cam elyaf takviyeli modüler su deposu anlamına gelmektedir. %100 yerli teknoloji ile üretilen bu depolar, cam takviyeli polyester olarak da tanınmaktadır. Su depolama alanında öncelikli tercih edilenler arasında gelmektedir. Hammaddesi polyester reçine ile kırpılmış olan cam elyaftan oluşmaktadır. Panelleri sıcak presleme yöntemi ile üretilmekte ve yüksek tonajlı preslerde, 1500 C dereceye kadar ısıtılmış kalıplarda imal edilmektedir. Ayrıca bu paneller üzerine ekstra ısı yalıtımı uygulanabilmektedir. Üretiminde kullanılan imalat teknolojisi ile kalıplar sayesinde, ortaya çıkan paneller her iki yüzü de kürlenmiş, pürüzsüz ve dayanıklı olacak biçime gelmektedir. Modüler parça halinde paslanmaz çelik kullanılarak üretimi yapılmaktadır.Termal izolasyon için kullanılan GRP depo yüzeyi, poliüretan köpük kaplanarak sağlanmaktadır. Kullanılan yalıtım malzemesi ise, HCFC ile CFC içermemekte ve böylece doğaya herhangi bir zarar vermemektedir. İçinde yer alan katkı malzemeleri sayesinde, sağlam yapılı, uzun ömürlü, hijyenik, dengeli ve hafiftir. GRP su deposu, korozyona dayanıklı bir yapıya sahiptir. Işık geçirmedikleri için yosun oluşumu sıfırdır. Yer altı tankı olarak da kullanım imkanı sunmaktadır.

Grp Su Deposu

Grp Su Deposu

GRP su deposu montajı, özel civata sıkma makineleri ile yapılmaktadır. Dar alanlardan parçalar şeklinde geçirilerek montajlanmaktadır. İsteğe bağlı olarak gerektiğinde kolay parçalanarak başka mekana da monte edilebilmektedir. GRP modüler su deposu, içten takviyeli ya da dıştan takviyeli olarak 2 şekilde dizayn edilmektedir. İçten takviyeli kurulumlarda, su ile temas eden parçalar AISI 316’dan oluşmaktadır. Konveks olarak monte edilmiş taban panelleri, suyun statik basıncına karşı mukavemetli bir nitelikte bulunur ve böylelikle su kaçırma riski taşımamaktadır.GRP depoların taban dizaynları da dıştan ve içten flanşlı olarak dizayn edilmektedir.

GRP modüler su deposu, özel olarak tasarlanan ara bölme panelleri sayesinde içten bölünebilmektedir. Ayrıca her depoda yer alan tahliye paneli ve iç bükey drenaj paneli, tank tabanında birikmiş olan kir ve tortuyu tamamı ile boşaltmaktadır.

Grp su deposu kullanım avantajları arasında, yüksek korozyon dayanımı,bakım gerektirmemesi, düşük kurulum maliyetinin bulunması, kaymazlık özelliği, yüksek darbeye karşı dayanım, yangına dayanıklılık,dielektrik dayanıklılığı,kimyasallara karşı yüksek dayanım,antibakteriyel olması, kopma uzamasının metallere nazaran daha yüksek olması, çevre ile dost olması, yüksek mekanik dayanıklılığı, tasarım esnekliğinin bulunması, kolay tamir edilebilir özellikte olması, istenilen her renkte üretilebilmesi, her türlü iç ve dış ortamda kullanıma uygun yapıda bulunması, elektrik iletkenliği göstermemesi, homojen basınç dağılımı sağlaması, kolon,i ya da duvar gibi yapıların olması durumunda çeşitli dizayn edilebilme imkanı sağlaması, depolanan suyu istenilen sıcaklıkta tutarak koruması, enerji tasarrufu sağlaması, içindeki suyun kalitesini uzun süreli koruması, suda herhangi bir mikroorganizma bulundurmaması,40 yıla varan uzun sene ömrü ve yüksek ısıl dayanıklılığı gibi özellikler yer almaktadır.

 

 Birçok alanda kullanımı mevcut olan GRP su deposu kullanım alanları şu şekildedir:

 • Tarım sulama alanları
 • Yangın suyu tankları,
 • İçme suyu tankları,
 • Yüzme havuzları ve denge tankları,
 • Yağmur suyu ve kuyu suları,
 • Deniz suyu tankları,
 • İletkenliği çok düşük ve yüksek olan Reverz-Ozmoz suları,
 • Endüstriyel proses, chiller ve soğutucu su tankları,
 • Distilasyon ve proses tankları,
 • Kahverengi Fosseptik ile gri ev atık suları tankları,
 • Sıcak su ve kimyasal madde depolama tankları,
 • Kimyasal sıvı depolama alanları.

 Not: Montaj işlemleri, firmamız tarafından gerçekleştirilmektedir. Montajdan sonra ise bakım ve kullanım ile ilgili gerekli bilgilendirmeler yapılmakta ve teknik destek sağlanmaktadır.

GRP Modüler Su Deposu İçme Suyu Depolamada Kullanılır Mı?

Özel olarak üretilen su depoları temiz içme suyu üretilmek için oldukça etkilidir. Zaten bu su depolarının genel amacı temiz su temin edilebilmesidir. Acil durumlarda, afetlerde kullanılan etkili bir su depolama çeşididir. Hem insan sağlığına hem de çevreye dost bir depo sistemi olduğundan gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Suyu hijyenik bir şekilde muhafaza ettiği için, içme suyu depolamada oldukça kullanışlı bir yapıya sahiptir. Depolanan suyun kalitesi asla değişmez. Bu yüzden su ihtiyacı yoğun yerlerde GRP modüler su depoları mükemmel bir tercih olacaktır. Su uzun süre depo içerisinde kalsa dahi insan sağlığını riske atacak bakteri üretimi yapmaz. İçme sularınızı güvenle bu tip depolarda saklayabilirsiniz.

GRP Modüler Su Depoları Sağlıklı Mıdır?

Su depolamada en güvenilir sistemlerden biri modüler su depolarıdır. Depolanan su, fiziksel ve kimyasal olarak formu bozulmadan muhafaza edebilecek yapıya sahiptir. İzolasyon sistemi sayesinde iç ve dış etkenlere karşı suyun yapısını korur. Suda koku, pas, tortu veya bulanıklık oluşması imkansızdır. Bu yüzden depoyu güvenle kullanabilirsiniz. Sağlığa zararlı hiçbir sorun oluşturmaz. Su ihtiyacı yoğun alanlarda, afet bölgelerinde, yoğun su ihtiyacı olan kurum ve kuruluşlarda, fabrika, hastane ve askeriyelerde su depolanmak için GRP modüler su depoları kullanılmaktadır. Suyu kaliteli bir şekilde muhafaza ettiği için oldukça sağlıklıdır. İnsan sağlığının yanı sıra çevresel olarak da güvenlidir. Bunun yanı sıra oldukça kullanışlı ve bakımı kolay olduğundan tercihen ilk sıralardadır.