Su Yumuşatma Sistemleri

Su Yumuşatma Sistemleri

Su Yumuşatma Sistemleri

Bir su yumuşatma sistemileri, bir ev sahibinin karşılaştığı en yaygın su kalitesi sorunlarından biri olan su sertliği oluşturan mineralleri giderir. Sert su aletleri tahrip eder, banyo ve mutfaklarda ince sabun köpüğü bırakır ve saçı ve cildi kurutur. Amerika Birleşik Devletleri’nin %85’inden fazlası yemek pişirmek, temizlik yapmak ve banyo yapmak için sert suya güvenirken, su yumuşatıcılar hayati bir amaca hizmet ediyor. Bir su yumuşatıcı, sizi zamanından önce bozulan su ısıtıcılarını, pullu musluk başlıklarını ve saatlerce ve saatlerce sabunlu kalıntıları temizlemekten kurtarır. Bir su yumuşatıcıya yatırım yapmak size zaman, enerji ve para tasarrufu sağlar ve evinizi ve mülkünüzü korur.

Su yumuşatıcı nedir?

Su yumuşatma Sistemleri , tüm evi kapsayan bir filtreleme sistemidir .iyon değişimi adı verilen bir işlemle sertliğe neden olan kalsiyum ve magnezyum minerallerini suyunuzdan uzaklaştırır. Bir su yumuşatıcı, en yaygın ve yıkıcı su sorunlarından birini ele alır: sert su. Sert su, modern eve zarar verir. Borularınızda kireç birikir, onları tıkar ve su basıncını düşürür. Ölçek, bulaşık makineleri, kahve makineleri ve buz makineleri gibi cihazların ömrünü önemli ölçüde kısaltır. Sert su, sıcak su cihazlarını tahrip eder. Suyun sıcaklığı ne kadar yüksek olursa, kalsiyum ve magnezyum o kadar fazla katılaşacak ve sıcak su ısıtıcınızın içinde katı birikintilere dönüşecektir. Sert su bölgesinde yaşıyorsanız, su ısıtıcınız patlamış mısır patlatıyormuş gibi gelebilir. Bunun nedeni, ölçeğin kendisini ısıtma elemanına bağlamış olmasıdır. Isıtıcının sıcaklığı yükseldikçe ve tank genişledikçe, ısıtma elemanları üzerinde kabuklanan kireçli kaya birikintileri çatlamaya ve gerilmeye başlar. Sert su kaynaklı ölçek, bu patlamış mısır patlama sesinin suçlusudur.

Su yumuşatıcısı olmayan çamaşırlar, pis görünmesini önlemek için ekstra deterjan gerektirir. Bulaşık makinenizden çizgili ve lekeli çıkacaktır. Duş perdelerinizde ince köpük birikir ve sabun ve şampuanınız köpürmez. Sert suda banyo yapmak cildinizi kaşındırır ve kurutur, saçlarınızı cansız ve yapışkan hale getirir. Sert suyun zararlı yan etkilerini temizlemek için gereken çok fazla zaman, enerji ve para baş döndürücüdür. Bütün bir ev su yumuşatıcısı, su sertliği belasına çözümdür.

Su yumuşatıcılar nasıl çalışır?

Su yumuşatıcı, sudaki kalsiyum ve magnezyumu ortadan kaldıran iyon değişimi adı verilen bir işlemle çalışır. Sert su mineral tankına girdiğinde, küresel reçine boncuklarından oluşan bir yataktan akar.. Genellikle polistirenden yapılan bu plastik boncuklar bir sodyum iyonu ile yüklenir. Reçine boncukları anyondur, yani negatif yükleri vardır. Kalsiyum ve magnezyum minerallerinin pozitif bir yükü vardır ve bu da onları katyon haline getirir. Zıt yükler birbirini çektiği için, minerallerin negatif yükü reçine boncuklarının pozitif yüküne çekilir. Sert su reçineden geçerken, boncuklar mineral iyonlarını yakalar ve sudan uzaklaştırır. Boncuk mineral iyonu yakaladığında, sodyum iyonu serbest bırakılır. Reçine sütunu, mineral deposundan geçerken suyun tüm sertliğini sıyırır ve yumuşatılmış su evinize akar.

 CS4H KABİNET LUXURY KABİNET
 AÇIK KABNET Kuğu Dolabı