Yangın Su Deposu

Yangın Su Deposu

Su Deposu

Yangın su deposu kuracağınız yere göre paslanmaz galvaniz gibi istediğiniz çeşitli su deposunu kullana bilirsiniz. Su deposu, gerek bireysel gerekse ticari amaç için kullanılan ve kullanım amacına göre farklı boyutları bulunan özel tanklar olarak bilinmektedir. Genel olarak silindirik, prizmatik şekle sahip olan depolarda, suyu istenilen süre kadar muhafaza etmek mümkündür. Su deposu çeşitleri, düz bir zemin üzerine yatay ve dikey olarak yerleştirilip sabitlenebilme özeliğine sahiptir. Su dahil olmak üzere çeşitli sıvıların, dökülme, sızma ve buharlaşma riski göz önünde bulundurularak güvenle muhafaza edilebilmesi için en ideal çözüm su depolarıdır. Bu depoların kalınlığı ve dayanıklılığı, istenen sıvıyı kısa ya da uzun süre güvenli şekilde saklamak için idealdir.

Yangın Su Deposu

Yangın Su Deposu

Yangın su deposu modelleri, uzun yıllar ilk günkü gibi güvenli şekilde kullanım için tasarlanmıştır. Suyun depolanmasını sağlayan tanklar, güvenle muhafaza ettiği sıvıyı istenilen yere ulaştırmaktadır. Farklı boyutlardaki depolarda muhafaza edilen büyük miktardaki sular, kişisel kullanımdan çok ticari amaç için kullanılmaktadır. Boyutu ya da ebatı ne olursa olsun su depoları, belirli standartlara uygun şekilde üretilmektedir.

Yangın Su Deposu 

Yangından korunma ve müdahale konusunda kilit nokta, yangın suyu deposunun kalitesidir. Yangın suyu deposu, doğru hesaplamalar neticesinde yönetmeliklere uygun şekilde tasarlanmışsa, amacına uygun şekilde kullanılabilir. Yangın söndürme sistemlerinden biri olan depolar, olası risklere karşı bir önlem olarak geliştirilmiştir. Yangın sırasında ivedi şekilde ulaşılabilecek bir noktaya monte edildiğinde, en pratik yangın söndürme ekipmanlarındandır.