Kuyu Suyu Arıtma

Kuyu Suyu Arıtma

Kuyu suyu arıtma sistemleri Ankara

Kuyu suyunu daha sağlıklı kullanabilmenizi sağlayan Kuyu suyu arıtma sistemleri Ankara firmamız sayesinde en deneyimli ve tecrübeli hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Profesyonel ekiplerimizin vereceği hizmet ve 30 yılı aşkın tecrübelerimden edindiğimiz güven sayesinde yumuşatılmış içme suyunu elde edebileceksiniz. İşletmelerinizin veya evinizin ihtiyacı olan arıtılmış suyu elde edebilmek için en uygun cihaza ev sisteme sahip olmanızı sağlayan ekibimiz uygun fiyatlı hizmetleri sunacaktır. Ücretsiz olarak gerçekleştirilecek analiz işlemleri sayesinde hangi cihaza ve sisteme ihtiyaç duyacağınız netleştirilecektir. Ücretsiz projelendirme yapılarak, suyun kalitesi ortaya konmaktadır. Böylece firmamız sayesinde hedeflediğiniz sonuçlara ulaşmanız mümkün olacaktır. Daha tasarruflu ve kaliteli içme veya kullanma suyu elde edebilmek için 7/24 arayabileceğiniz adreslerimiz ile nerede olursanız olun destek alabileceksiniz.

Kuyu suyu arıtma sistemleri Ankara hizmetlerimiz ile tanışarak her alanda kullanabileceğiniz arıtılmış suları elde edebilirsiniz. Endüstriyel alanda veya evinizde içme suyu elde edebilmeniz için ihtiyaç duyacağınız sistemlere dair bilgileri alabilecek ve ürünleri inceleme fırsatını elde edebileceksiniz. Daha fazla suyun arıtılmasını sağlayan sanayi tipi su arıtma sistemlerinde veya kuyu suyunun arıtılmasını sağlayan sistemlerde uygun fiyatlı çözümleri sizlerle buluşturuyoruz. Suyun analiz edilmesi için ücretsiz olarak destek alabileceğiniz firmalarımız danışmanlık hizmetlerini sunacaktır. Kaliteli sonuçlara ulaşabilmeniz için profesyonel projelendirme işlemlerinin uzman mühendis ekibimiz tarafından tamamlanacağını belirtiyoruz. Zetaş firmamız ile bazı işlemlerden geçirilecek olan yer üstünde veya yer altında biriken kuyu sularının kullanılmasına olanak verilmektedir.

Ters Osmoz Yöntemi 

Su arıtma, genel anlamda su içindeki kimyasalları ve ağır metalleri ayrıştırma anlamına gelir. Kulağa basit gelse de, aslında oldukça karmaşık olan ayrıştırma işlemi için birçok teknik kullanılır. Ters osmoz yöntemi de su arıtma tekniklerinden birisi. Ancak bu sistem, diğer arıtma tekniklerine göre en hassas filtreleme tekniği olarak bilinmektedir. Atık suların yeniden kullanıma kazandırılması amacıyla özellikle endüstriyel işletmelerde en sık kullanılan tekniktir. Sağlık için tehlike oluşturan ağır kimyasalları ve metalleri sudan uzaklaştırmak için kullanılan yüksek basınç tekniğidir. 70’li yıllardan beri hayatımızda olan sistem, ilk bulunduğu dönemlerde oldukça maliyetliydi. Ancak şimdilerde, suyu arıtmak için en etkili sistem olduğu gibi aynı zamanda da en maliyetsiz fitrasyon tekniği olarak kullanılıyor.

Gemilerde kullanımına başlanan ters osmoz  şimdilerde evlerdeki mutfak tezgahlarının altına kadar girmiş durumda. Membran teknolojisinde yaşanan gelişmeler sayesinde ise maliyeti aşırı derecede azalan sistemle her an her yerde sağlıklı su tüketmek mümkün oluyor. Ters osmoz işlemi basınçla yapılır. Ancak sistemin verimli olabilmesi, için kullanılan membran türünden uygulanacak basınca ve geri kazanım oranına kadar birçok faktöre dikkat etmek gerekiyor. Sistemi işlevsel olarak kullanarak temiz su elde etmek için detaylı analiz yapılarak kullanılan sistem, ileri derecede profesyonellik gerektiriyor. Tekniğin başarılı olabilmesi için suyun da iyi şekilde analiz edilmiş olması şarttır.

Kuyu Suyu Arıtma

Kuyu Suyu Arıtma

Su arıtma işlemi günümüzde fazla maliyetli bir sistem değil. Özellikle ters osmoz yöntemi gibi etkili yöntemler kullanılarak yapılan arıtma işlemi, en etkili aynı zamanda en ekonomik su arıtma tekniğidir. Ters osmoz yöntemi ‘nde suya uygulanan basınç ile su, özel membranlı filtreden geçirilir. Bu sayede en sağlıklı suya ulaşmak mümkün olur. Ters osmoz tekniği diğer tekniklere göre daha etkilidir. Çünkü, gözenekleri normal filtrelere göre daha küçüktür. Bu da, birçok filtreyle yapılamayacak ayrıştırma işleminin kolaylıkla yapılabilmesi demektir. Suyun kalitesini doğrudan etkileyen teknik ile, tüm alanlarda güvenle tüketilebilecek sağlıklı su elde edilmiş olur. Profesyonel firmalardan temin edilecek ters osmoz cihazları kullanılarak arıtılan suyun, daha temiz ve sağlıklı olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Reverse osmosis su arıtma sağlıklı mı?

Bilimsel araştırmalara göre ters ozmos (TO), zararlı elementleri filtreleyerek sudan uzaklaştırmada en etkili yöntem olarak kabul edilmiştir. Filtrelenmemiş musluk suyu ile karşılaştırma yapıldığında, ters ozmos suyu ‘nun daha az bileşiği olduğu kanıtlanmıştır. Borulu suyla gelen kurşun vb maddeleri içiyor olabilirsiniz? Fakat RO ’dan geçen su kurşundan vb moleküllerden arınmış olur. Sadece reverse ozmos sistemi ile suda bulunan kirleticileri %96 oranında temizleyebilirsiniz.