Modüler Su Deposu

Modüler Su Deposu

modüler su deposu

Modüler Su Deposu

Modüler su depoları, kurulum aşamasında olduğu gibi sahip olduğu özellikler ile kullanımı sırasında da bazı avantajlara sahiptir. Her şeyden önde ergonomik bir yapıya sahip olması nedeniyle her türlü mekânda kolaylıkla uygulanabilen modüler su depoları dikey, yatay, simetrik ve asimetrik şekillerde kurulumun yapılacağı alana adapte edilebilmektedir. Bununla birlikte klasik su depoları gibi statik bir yapıya sahip olmayan modüler su deposu istenilen veya ihtiyaç duyulan alanlara kolayca transfer edilebilmektedir. Paslanmaz malzemeden üretilen modüler su deposu uzun ömürlü bir kullanıma sahip olup bu transfer ve montaj işlemleri sırasında herhangi bir yapı kaybına uğramamakta ve estetik görünümünden de bir şey kaybetmemektedir. Modüler su depoları su ihtiyacının olduğu her yerde kullanılabilecek ve depolanan sudan en yüksek verimin elde edilebileceği bir sisteme sahiptir. Dış darbeler ile birlikte tüm iklimsel koşullara karşı büyük bir dayanıklılığa sahip olan modüler su deposu ‘nun en önemli özelliklerinden biri de neredeyse hiçbir bakım maliyetine sahip olmamasıdır. Oldukça basit bir çalışma prensibine sahip olan modüler su deposu ‘nda su şebeke girişi, çeşitli filtreler, vana, şamandıra, gösterge vs. gibi ara birimler tarafından meydana gelmektedir.

Modüler su deposu sahip olduğu özellikleri nedeniyle günümüzde pek çok kişi ve kurumun bu noktadaki çözüm ortağıdır. Bu kapsamda su depolama ihtiyaçlarınızı sektörde uzun yıllardır profesyonel bir ekip ve teknolojik gelişmelere paralele bir şekilde hizmet veren firmamızı tercih ederek karşılayabilirsiniz.

Sanayi Tipi Su Arıtma

Günümüzün en önemli global metalarından biri haline gelen suya sahip olmak kadar sahip olunan suyun temiz ve kaliteli olması da bir o kadar önemlidir. Özellikle yoğun bir üretim sahasına sahip olan işletme, tesis ve fabrikaların kurulum ve işletme süreçlerinde en çok önem verdiği noktalardan biri de su arıtma sistemidir. Sanayi tip su arıtma sistemleri sürdürülebilir bir üretim faaliyetine imkân tanıdığı gibi sistemin çevre ve insan sağlığına da büyük bir katkısı olduğu bilinmektedir. Nitekim araştırmaların ileri sürdüğü verilere göre ülkemizde bir kişinin yıllık ortalama ayak izi 3.287 ton’dur. Bu ayak izinin %5’i yiyecek ve içecek, 12% elektrik, %12 kamusal alanlardaki faaliyetlerden kaynaklanmaktadır.  Sadece bu alanlardaki karbon ayak izi dikkate alındığında bu rakamın sanayi gibi yüksek su ihtiyacına ve arıtıma ihtiyaç duyan alanlarda ne kadar yükseleceği ortadadır. Dolayısıyla sanayi tipi su arıtma sistemleri gerek işletme ekonomisine gerek günlük üretim ve tüketim dengesinin sağlıklı bir şekilde sürdürülebilmesine ve gerekse çevre ve insan sağlığına olan etkileri ile önemini her geçen gün biraz daha arttırmakta; takip edilebilir politikalar belirleyebilme adına ön plana çıkmaktadır.

Paslanmaz Modüler Su Deposu

Su, sıvı gıda, kimya ürünleri gibi sıvıları depolamak için paslanmaz su depoları üretilmiştir. Bu tür depolar silindir, yatay ve dikey olabildikleri gibi prizmatik şekilde de yapılmaktadır. Belli standart ölçüleri dışında projelere ve alanlara özel olarak üretilebilmektedir.

[psp_rs_article name=”Modüler Su Deposu Nedemek?” url=”https://zetaskimya.com/urunler/moduler-su-deposu/” article_body=”Paslanmaz çelik yada galvaniz malzemeden imal edilerek oluşturulan malzemelerin birleştirilerek bir araya getirilerek oluşturulduğu su depolarıdır. Kapalı alanda yada açık alanda kullanılabilir. Kurulacak yere göre dikey yada yatay olarak kurulumu sağlana bilir. “]