Prizmatik Modüler Su Deposu

Prizmatik Modüler Su Deposu

Prizmatik Modüler Su Deposu

Suyun sağlıklı biçimde depolanmasını, su kesintilerinin önlenmesini sağlayan su depolarının kullanım alanları oldukça yaygındır. Günümüzde eski tip su depoları yerine modüler modeller tercih edilmektedir. Prizmatik Modüler su deposu, deponun kurulacağı alanda civatalar ile montajı yapılan, parçalar halinde üretilmiş, dayanıklı sanayi ürünleridir. Hava koşullarına karşı mukavemeti yüksek levhalardan yapılmaktadır. İzolasyon özelliği gösterdiği için soğuk depolarda kullanışlı olmaktadır.

Modüer su depolarının tercih nedenleri şu şekilde özetlenebilir:

 • modüler su depoları montajı oldukça kolaydır,
 • nakliye ve taşıması rahatça yapılabilmektedir,
 • depoların temizlik ve bakımları ile tamirat işlemleri kolay yapılabilmektedir,
 • sağlıklıdır ve dayanıklı malzemelerle üretilir,
 • depo kullanım alanına göre istenen boyut ve şekillerde üretimi yapılabilmektedir,
 • donmaya karşı silindir model modüler su deposu dayanıklı bir üründür.

Prizmatik Modüler Su Deposu

 

prizmatik modüler su deposu, galvaniz, paslanmaz çelik gibi sağlıklı ve dayanıklı malzemelerle prizmatik biçimde üretilmiş panellerin monte edilmesiyle oluşturulan su depolarıdır. Arıtılarak ya da saflaştırılarak depolanması istenilen suların hijyenik koşullarda, canlı sağlığına uygun biçimde, hava koşullarına karşı dayanıklı ürünler içinde saklanmasını olanaklı kılmaktadır.

Depolarda kullanılan prizmatik modüller, üretiminde esnek özellik göstererek deponun kullanılacağı alanda su tutulumu için alan kaybını engeller. Panellerin üretiminde solvent içermeyen toz fırın boyalar, paslanmaz çelik, mukavemeti yüksek galvaniz kullanılabilmektedir. Modüllerde membran kaplama ise malzemelerin su çekmesini ve deformasyonunu engeller.

Prizmatik su depolarının kullanım avantajları nelerdir, sorusu sıklıkla sorulmaktadır. Modüler su depolarında prizmatik modüllerin özellikleri, depoların kullanımında şu avantajları sunmaktadır:

 • prizmatik modüler su depo istenilen ölçülerde üretilebilmektedir. Bu durum, deponun kurulacağı yerde su kapasitesinin tam olarak kullanılabileceği anlamına gelir.
 • Prizmatik modüllerin kurulumu kolaydır. Kurulumu sırasında kaynak işlemi gerektirmez. Bununla beraber tamiratı ve bakımı ile temizliği de rahatlıkla gerçekleştirilebilir. Sağlam oldukları için sızıntıya yol açacak çatlak oluşumu görülmez. Bu nedenle de prizmatik modüler depolar zamandan ve paradan tasarruf sağlamaktadır.
 • Prizmatik yapısı ile engebeli özellik gösteren, düzensiz geometrik temeli olan alanlara da uyumlu biçimde tasarlanır.
 • Paslanmaz iç yüzeyi bakteri oluşumunu engelleyerek hijyen sağlamaktadır.
 • Kullanım ömürleri yüksektir.
 • Sadece su değil genel olarak sıvıların korunması için kullanılabilmektedir.

Prizmatik modüler su depoları ekonomik ve dayanıklı özellikleri ile inşaat, gıda ve petrol, kimya sanayinde, endüstriyel mutfaklarda ve işletmelerde kullanım alanı bulmaktadır. Sıvıların sağlıklı şekilde muhafaza edilmesi için depoya ihtiyaç duyanlar, yılların deneyimli firması Zetaş’ tan teknik destek talep edebilirler. Müşteri memnuniyeti ve güvenliğini ön planda tutan firmamız Zetaş prizmatik su depoları konusunda su depolarının projelendirilmesinde işlevsel ve verimliliği yüksek projelerle hizmet sunmaktadır. Zetaş su deposu projelendirme sürecinde su deposunun yapılacağı alanın özellikleri, sektör ve suyun kullanım amacı ile kurulum alanında iklimlendirme koşulları titizlikle ele alınmaktadır.

Prizmatik Modüler Su Deposu

Prizmatik Modüler Su Deposu