Lazer Epilasyon Suyu

Lazer Epilasyon Suyu

Lazer Epilasyon Suyu, isminden de anlaşılacağı üzere güzellik merkezlerindeki Lazer Epilasyon cihazlarında saf su olarak kullanılır. Son yıllarda istenmeyen tüy tedavisinde en çok tercih edilen yöntemlerin başında Lazer Epilasyon yer alır. Doğrudan bir şekilde deri altına uygulanan bu yöntem ile kişinin vücudunun zarar görmemesi adına saf su tercih edilir. Dolayısıyla herhangi bir ağrı ya da sorun oluşmadan tedavi başarılı bir şekilde gerçekleştirilir. Lazer Epilasyon sistemi oldukça faydalı bir tedavi yöntemi olmasının yanında yanlış ve bilinçsiz kullanım sonucunda ciddi sorunlara yol açabilir. Bunun önüne geçilmesi için hizmet verilen yerin güvenilir olması önemlidir.

Lazer Epilasyon yönteminde saf suyun kullanılması oldukça önemlidir. Çünkü saf suların içerisinde herhangi bir mineral, kireç ya da katkı yoktur. Her ne kadar içilmesi tehlikeli olsa da teknolojik cihazların kullanımında çok büyük faydaları görülür. Özellikle güzellik merkezlerindeki pek çok cihazın sağlıklı çalışması için saf suya ihtiyacı vardır.

Saf Su

Saf su herhangi bir kimyasal madde ya da zararlı atık bulundurmayan sulara denilir. Son yıllarda teknolojinin gelişmesi ile birlikte saf su pek çok alanda kullanılmaya başlanmıştır. Özellikle de kimya ve makine sektöründe önemli bir yer tutar. Güzellik merkezlerinde, soğutma sistemlerinde, ilaç üretiminde, araç akülerinde ve daha birçok alanda saf su kullanılır. Canlıların saf su tüketimi yapması oldukça zararlı olduğu için tüketilmemesi gerekir. Bunun nedeni de saf su tüketiminin bütün bir sindirim sistemini bozması ve vücuttaki elektroliz dengesini sarsmasından dolayıdır.

Distile Su

Distile su çeşitli laboratuvarlarda yapılan testlerde kullanılan ve her açıdan saflaştırılmış sulara denilir. Distile su adından da anlaşılacağı üzere “Distilasyon” yöntemi kullanılarak elde edilir. Bu yöntem ise suyun kaynatıldıktan sonra tekrar yoğunlaştırılarak saf hale gelmesi işlemidir. Böylelikle distilasyon yöntemi kullanılarak distile saf su oluşur. Bu işlemin yapılması ise zordur. Çünkü bu işlem sanayide yapılırken paslanmaz büyük kazanlarda, laboratuvarlarda yapılırken ise cam soğutma boruları yani soğutucu ekipmanlar kullanılarak yapılır.

Deiyonize Su

Deiyonize su özel olarak gerçekleştirilecek ürün imali için gerekli olan saf suyun elde edilmesine yardımcı olan yöntemlerinden birisidir. Bu cihazlar selektif anyonik ve katyonik reçine hammaddesinin iyon tutma kabiliyeti sayesinde suyun saflaştırılmasına olanak sağlar. Böylelikle kimyasal ionexchange işlemi safsızlığı bozan iyonları reçine üzerine yükleyerek cihazdan saf su üretilir. Bu sayede Deiyonize Su elde edilmiş olur. Kullanılacak ürünlere göre elde edilecek suyun kalitesinin de yüksek olması gerekir.