Grp Modüler Su Deposu

Grp Modüler Su Deposu

Grp Modüler Su Deposu Grp su deposu, Fiberglas Takviyeli Plastik su depolarının kısaltmasıdır, piyasadaki lider endüstri ve sivil standart su depolama ekipmanlarıdır. Hafiflik, sağlam yapı, standart panel tasarımı ile modüler ve seksiyonel montaj gibi birçok avantajı vardır. CTP tanklar, bakteri korozyonu riski olmadan güvenli ortam sağlar.

Ayrıca, su deposunu imal eden hammadde nedeniyle, kötü hava koşullarına ve yüksek sıcaklığa karşı kendi kendine dirençlidir, bu da su deposunun kullanım ömrünün uzun olduğu anlamına gelir. ihtiyaçlar.

Panel tipi su depolama tankları, modüler olmaları, az bakım gerektirmeleri, mükemmel termal ve hijyenik özellikleri sayesinde çok yönlüdür. İçme suyu deposu, yağmur suyu deposu, kırsal kuyu suyu deposu, RO ve deniz suyu tuzdan arındırma deposu, proses deposu, yangın suyu deposu, kahverengi/gri su deposu olarak kullanılabilirler.

NEDEN GRP MODÜLER SU DEPOSU TERCİH EDİLMELİDİR

  • Dünya Sağlık Örgütü tarafından önerilen malzemelerden yapılmıştır.
  • Materyalleri tankta bakteri, mikrop ve yosun oluşumuna izin vermez.
  • Parçalar halinde teslim edildikleri için kurulum yerine kolay teslimat imkanı sunarlar. En büyük parçalar bile dar kapılardan kolayca geçebilir; dolayısıyla şantiyede başka herhangi bir inşaat/tadilat gerektirmez.
  • Alternatiflerine göre çok kısa sürede kurulur ve kurulumdan hemen sonra kullanılabilir.
  • Malzemelerin verimli kullanılması nedeniyle alternatiflerine göre daha düşük maliyetli ve daha yüksek güvenilirliğe sahiptirler.
  • Herhangi bir düzenli bakım gerektirmez.
  • Boyutunun büyütülmesi veya küçültülmesi gerektiğinde kapasite ayarlanabilir.

GRP MODÜLER SU DEPOSU FAYDALARI

Eskime, yorulma ve korozyon, geleneksel depolama sistemlerinin ana dezavantajlarıdır.

FTC’nin Sıcak Pres Kalıplama Üretim Süreci, Sıfır kusur sağlar ve en yüksek güvenilirlik ve performans için en doğru boyutsal kararlılıkla sabit Fiberglas dağılımına sahip yüksek kaliteli paneller sunar.

Çelik depolar korozyona yatkınken, CTP depolar ve bölgesel su depoları korozyona uğramaz.

Ek olarak, FRP tankları, mikroorganizmalar için bir üreme alanı oluşturan pürüzlü yüzeylere sahip beton tankların aksine bakteri üremesini engelleyen pürüzsüz bir yüzeye sahiptir.

Ayrıca Panel Tankımız opaktır ve tankın içindeki ışık geçişini engelleyerek yosun oluşumunu engeller.

FTC FRP su depoları, temiz suyu temiz tutmak için tasarlanmıştır.

Esnek ve modüler olan FTC Panel tankı , mevcut alandan tam olarak faydalanmak için farklı şekillerde site gereksinimlerine göre monte edilebilir ve takılabilir.

Tankların uzunluğu ve genişliği 1m(3ft) ila 50m(164ft) arasında değişebilir ve yükseklik 1m(3ft) ila 4m(13ft) arasında değişebilir ve özel istek üzerine 8m(26ft) yüksekliğe ulaşma imkanı vardır.

FTC FRP tankları, ayrı çalışma bölmelerine sahip olmak için bölümlere ayrılabilir veya bölmelere sahip olabilir.

İhtiyacınız olan GRP tanklarının boyutu veya şekli ne olursa olsun , gerekli tüm panelleri ve aksesuarları içeren paletlerde kolayca gönderileceğinden emin olabilirsiniz.

Bu aynı zamanda parçaları sahada kullanmanıza da yardımcı olacaktır. FRP tankınızın bir çatıya veya bir bodrum katına, hatta küçük ve dar geçiş yollarına veya başka türlü erişilemeyen alanlara kurulması gerekip gerekmediğine bakılmaksızın, tank bileşenlerimiz kolayca taşınabilir.

Standart Su Deposu Aralığı

Nominal Hacim
2.2m boyunda 2.9m boyunda 3.6m boyunda 4.3m boyunda 5.0m boyunda 5.6m boyunda
3.9m 26.4kL 34,6 kL 42.8kL
5.2m 46.8kL 61.5kL 76,1 kL 90,6 kL 105kL
6,5 metre 73.3kL 96.1kL 119kL 141kL 164 kL 187kL
7.8m 106kL 138kL 171kL 204kL 237kL 269kL
9,1 m 144kL 188kL 233kL 278kL 322kL 367kL
10.4m 187kL 246kL 304 kL 363kL 421 kL 479 kL
11.7m 238kL 311kL 385kL 459kL 533kL 606 kL
13.0m 293kL 384kL 475kL 566kL 657kL 748kL

Modüler Tanklar İçin Malzeme ve Kaplama Alternatifleri

Paslanmaz Çelik Tanklar
Genellikle AISI304 kalite paslanmaz sac kullanılarak imal edilen modüler su depolarıdır. Müşteri isteğine göre AISI316 veya muadili paslanmaz sacdan imal edilebilirler. Gıda ve içme suyu yönetmeliğine tam uyumludur.

Sıcak Daldırma Galvanizli Çelik Tanklar
Derin çekme sacdan imal edilen tank aksamları tamamen galvanizlidir. Üzerine galvanize zarar verecek kaynak yapılmaz. Genellikle içme suyu, sulama suyu ve yangın deposu olarak kullanılırlar.

Boyalı Çelik Tanklar
Derin çekme sacdan imal edilen tanklar kullanım amacına göre epoksi (solventli), astar+epoksi (solventsiz)+poliüretan esaslı boya+endüstriyel boya+ ile toz boya teknolojileri kullanılarak boyanmaktadır
.

CTP (Cam Takviyeli Plastik) Tanklar
Cam takviyeli polyesterden üretilen tanklar, Gıda Tüzüğüne uygun olarak yıllarca sorunsuz ve korozyon direnci yüksek olarak üretilebilir.

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.