Grp Su Deposu Nedir?

Grp Su Deposu Nedir?

GRP su deposu, Fiberglas Takviyeli Plastik su depolarının kısaltmasıdır, piyasadaki lider endüstri ve sivil standart su depolama ekipmanlarıdır. Hafiflik, sağlam yapı, standart panel tasarımı ile modüler ve seksiyonel montaj gibi birçok avantajı vardır. GRP tanklar, bakteri korozyonu riski olmadan güvenli ortam sağlar.

Ayrıca, su deposunu imal eden hammadde nedeniyle, kötü hava koşullarına ve yüksek sıcaklığa karşı kendi kendine dirençlidir, bu da su deposunun kullanım ömrünün uzun olduğu anlamına gelir.

GRP su depoları nedir?

GRP Su tankları veya Cam Takviyeli Plastik su tankları, şu anda piyasada bulunan lider endüstri standardı su muhafaza ünitesidir. Hafif, sağlam ve uygulanabilir cam elyafı tasarımları göz önüne alındığında, CTP tanklar, korozyon veya bakteri bulaşması riski olmadan su için güvenli depolama sağlar.

FRP ve GRP tankı nedir?

FRP (GRP veya Cam Takviyeli Plastikler olarak da bilinen Fiberglas Takviyeli Plastikler), tanklar ve gemiler gibi kimyasal tesis ekipmanları için modern bir kompozit yapı malzemesidir. Boyutları bir metreden 20 metreye kadar değişen kimyasal ekipmanlar, yapı malzemesi olarak FRP kullanılarak üretilir.

GRP su depoları ne kadar dayanır?

Genel olarak, fiberglas tankların uzun ömürlülüğüne ilişkin tahminler, fiberglas su tanklarının en uzun süre dayandığını ve ortalama otuz ila kırk yıl sürdüğünü göstermektedir. Uzun ömürde bir sonraki, on ila yirmi yıl arasında herhangi bir yerde dayanabilen fiberglas ağartma tanklarıdır.

GRP su depoları güvenli midir?

Genellikle bir kalıba püskürtülen cam elyaflı bir sertleştirici ile karıştırılmış bir reçineden oluşurlar. İçilebilir yağmur suyunu güvenli bir şekilde depolayabilmeleri için iç yüzeylerinde gıdaya uygun bir kaplama mevcuttur.

 

1. GRP Su Deposu aynı zamanda FRP veya SMC su deposu olarak da adlandırılır, yangınla mücadelede, konutlarda ve su, modüler tasarım ve standartlardan yoksun bir yerde yaygın olarak kullanılır.

2. GRP Su Deposu, ihtiyaca göre özelleştirilmiş panel parçaları ve şekli ile birleştirilir ve bazıları daha iyi kullanım için aralarında bölmelerdir.

3. GRP modüler su deposu, deniz suyu, atık su, içme suyu ve birçok çeşit suyu depolayabilir, tüm paneller gıda sınıfı malzemelerden yapılmıştır.

4. Maliyet daha uygun maliyetlidir ve genellikle kolay seksiyonel kurulumla 15 yılı aşkın bir süre kullanılabilir

5. GRP  su deposu 20 yılı aşkın bir süredir gelişmiştir ve olgun bir tasarıma, üretim teknolojisine ve özelleştirmeye sahiptir.

 

ÖZELLİKLERİ

1. Tüm paneller gıda sınıfı malzemelerden yapılmıştır ve ulusal standartlara uygundur.

2. İç aksesuarlar ve dış aksesuarlar hem içme suyu hem de içilmeyen su depolamayı destekler.

3. Mükemmel UV’ye dayanıklı ve hava koşullarına dayanıklı özellikler, korozyona dayanıklı ve paslanmaya karşı dayanıklı.

4. Tank panelleri, 1000 x 1000 mm, 1000 x 500 mm, 500 x 500 mm olmak üzere üç tipte yapılır, farklı boyutlardaki su deposu gereksinimlerini daha iyi karşılar.

5. C-kanalı tabanı, hem cıvata bağlantısı hem de kaynak bağlantısı için mevcuttur; bu yüzey, boyama veya sıcak daldırma galvaniz ile işlenmiştir.

UYGULAMA

Su depoları yaygın olarak ne için kullanılır?

1. İçme Suyu Depolama Tankları

2. Tarımsal Sulama Tankları

3. Septik Tanklar ve Kanalizasyon Tankları

4. Distilasyon ve Proses Tankları

5. Yangın Rezervi Depolama Tankları, Yüzme Havuzu Denge Tankları

6. Sıcak Su Depolama Tankları ve Kimyevi Madde Depolama Tankları

7. Yağmur Suyu Hasat Tankları, Kuyu Suyu Tankları, Deniz Suyu Tankları

8. Reverse-Osmosis Su Depoları (iletkenliği yüksek veya düşük olan sular)

9. Endüstriyel Proses Tankları, Chiller Su Tankları, Soğutma Kulesi Su Tankları