Su Jeti Kesim Makineleri için Saf Su

Su Jeti Kesim Makineleri için Saf Su

Su Jeti Kesim Makineleri İçin Saf Su 

Gelişen teknolojiyle birlikte tasarlanan özel donanımlı makineler ile tüm sert maddeler, tazyik yardımıyla kesilebiliyor. Bu durumda makineler için saf su kullanımı da oldukça yaygınlaşıyor.

Saf su temiz, yumuşak ve iz bırakmayan yapıda olmasından dolayı çok tercih edilmektedir. Su jeti kesim makineleri için saf su, makinelerin daha verimli çalışmasını sağladığı gibi kullanım ömrünü de uzatır. Makinelerde saf su haricinde şebeke suyu kullanılırsa cihaz içerisinde tortu kalır aynı zamanda makinenin ağız kısmı da yıpranır. Bunun sonucunda da ilerleyen dönemlerde makinenin kesim performansı düşer, üretim aşaması daha zaman alıcı ve maliyetli olur. Makine teknik özellikleri itibariyle maliyetli olduğundan, makinenin zarar görmesi de ek bir maliyet olacaktır. Bunu önlemek ise tamamen kullanıcıların kendi elinde. Makinelerde saf su kullanmak öncelikli olarak yapılması gereken şey. Çünkü saf su hem maliyetsiz hem de sağlıklıdır. Firmamız, talep doğrultusunda her ihtiyaç için yüksek kaliteli saf su sağlamaktadır. Su jeti kesim makineleri ve CNC tezgahlarda kullanılan suyun saflık derecesi çok önemlidir. Ultra saf su, makinenin kullanım ömrünü uzatacaktır. Ayrıca, sağlıklı ve amacına uygun şekilde kullanım sağlayacaktır.

Distile Su

Distile su, saflaştırılmış su özelliğiyle farklı sektörlerde kullanılmaktadır. Özellikle laboratuvar ve hastanelerde değişik işlemler için yoğun olarak kullanılmaktadır. Laboratuvarlarda test yapmak için kullanıldığı için, distilasyon işleminin özenle yapılması gerekmektedir. Suyun önce kaynatılıp daha sonra da yoğunlaştırılarak tekrar saf su haline getirilmesini kapsayan distilasyon işlemi sonrası elde edilen su, çeşitli sektörlerde kullanıma hazır hale gelmektedir. Firmamız tarafından steril ortamda özel olarak yapılan işlemler sonrasında elde edilen distile su, özel araçlarla Türkiye’nin her bölgesine güvenle ulaştırılmaktadır. Ultra saflaştırılmış su ihtiyacında kaliteye hassasiyet gösteren, her talebe uzun vadeli çözümler sunan firmamız, yüzde yüz garantili ve sertifikalı hizmet sağlamaktadır.

Saf Su

Saf suyun öncelikli kullanım alanı laboratuvarlardır. Adını, zararlı atık ve kimyasal maddelerden arındırılmış halinden alır. Soğutma sistemleri, araç aküleri, ütüler, plastik imalatı ve ilaç üretiminde kullanılır. Saf su, uzun işlemler süreci sonrasında elde edilir, tankerlerle sevkiyatı sağlanır. Firmamız tarafından özel işlemler sonrasında elde edilen saf su, aynı hassasiyetle, güneş almadan ya da içine herhangi bir yabancı madde kaçmadan istenilen yere ulaştırılır. Sertlik derecesi çok düşük olan saf suyun, kullanım alanı da geniştir. Otomobil aküsünden kozmetik sektörüne, tekstil alanından meyve sularına kadar çeşitli alanlarda kullanılan saf suyu, istenilen özelliklere uygun şekilde firmamızdan temin edebilirsiniz. Tarafımızca birtakım işlemlerden geçirilen saf suda hiçbir kimyasal madde, mineral ve zararlı madde bulunmamaktadır.

Saf Su Nedir?

Saf su tabirini belki çok duyduk ama tanımını net olarak bilmiyoruz. Adı üstünde saf su en basit tabiriyle, içindeki tüm organik ve inorganik maddelerden arındırılmış su demektir. Neredeyse tüm çalışma ve çözeltiler, özel işlemlerden geçirilen saf su ile yapılır. En yaygın kullanım alanı laboratuvarlar olmakla birlikte, çeşitli sektörlerde de yoğun olarak kullanılmaktadır. En fazla bir defa kullanıma yöneliktir. Bazı özel durumlarda iki defa da kullanılabilir. Saf suyun kalitesi, kullanım amacı üzerinde doğrudan etkilidir.