Tel Erozyon Suyu

Tel Erozyon Suyu

Tel erozyon suyu özel olarak tasarlanmış olan parçalardan meydana gelir. Bu alanda yüksek bir su ısısı kullanılır. Bu ısı sayesinde de saf su elde edilmiş olur. Kimyasal maddelerde kullanılmak üzere özellikle saf suyun hali bu yöntemle ortaya konur. Su yüksek ısıya maruz kaldığında çözünür ve gerçek saf su ortaya çıkar.

 

Saf Su

Tel erozyon makinesi bir elektrol termal kesme makinesi olarak da işlem görür. Tel erozyon makinesi doğru elektrik akımını suya yayar. Bu elektrik akımı ise su içinde basınç uygular. Uygulanan bu basınç ile birlikte de saf su diğer sudan ayrışır. Yani tamamen temiz ve kirlenmemiş olan su bu yolla elde edilir. Saf su genelde laboratuvar ortamında kullanılan bir çeşit sudur. Organik ve inorganik maddelerden arınmış bir su molekülünden oluşur. Bu suyu elde etmek için elektronik damıtma işlemi uygulanır. Yani bu yolla suyun saf haline ulaşılmaya çalışılır. Saf su kimyasal açıdan çok kullanıldığı için kullanım alanı geniştir.

Saf su iki defa damıtılmış olan sudan meydana gelir. Bu işlem iki defa tekrar etmek zorundadır. Çünkü ikinci kez tekrar edildiği zaman gerçek saf suya daha yakın bir su elde edilmiş olacaktır. Pratikte en fazla bir defa olacak şekilde damıtma işlemi uygulanır. Ancak saf suyun gerçek olmasından emin olmak adına iki kere damıtma işlemi uygulanır.

  • Tel Erozyon nerelerde Kullanılır?

Tel erozyon suyu sanayide kalıp elemanlarında, dişli çarklarda, sert metal takımlarda, elektro erozyon tezgahlarında kullanılır.

  • Saf Su Nedir Ne İşe Yarar?

Saf su tüm organik ve inorganik maddelerden arınmış olan sudur.

  • Saf Su Nerelerde Kullanılır?

Akvaryum, otomobil, alkollü içecek, tekstil sektörü ve kozmetik alanlarında çok sık kullanılır.