Bina Girişi Su Arıtma

Bina Girişi Su Arıtma

Bina Giriş Su Arıtma

Su arıtma cihazları genel olarak suyun içerisinde bulunan insan sağlığına zararlı maddelerin uzaklaştırılmasıyla suyun daha sağlıklı ve temiz hala getirilmesidir. Hepimizin bildiği üzere suyun temizliği insan sağlığı için çok önemlidir. Kolera, dizanteri, ishal, hepatit A, kurşun zehirlenmesi, sıtma, çocuk felci ve bağırsak solucanları gibi pek çok hastalık sular vasıtasıyla çok çabuk bulaşabilmekte ve toplum sağlığını tehdit etmektedir. Bu sebeple, suyun temizliği insanlığın tarih boyunca en çok önem verdiği konulardan biri olmuştur.Genel anlamda su arıtma cihazları suda bulunan tüm zararlı maddeleri temizlemek üzere tasarlanmışlardır. Yani fazlasının insan sağlığına ve hatta su kullanan makinelere zararı bilinen kireci dahi önlemek konusunda etkili olan sistemlerdir.Su arıtma sistemi seçmeden önce, hangi su arıtma sistemine ihtiyaç duyduğunuzu belirlemeniz gerekmektedir. Örneğin, sadece mutfak çeşmesinden gelen suyun arıtılmasını da isteyebilirsiniz bina giriş su arıtma sistemi tercih ederek evinizin ya da işletmenizin tamamına gelen suyun arıtılmasını da isteyebilirsiniz. Bu seçim tamamen sizin gereksinim ve tercihlerinize kalmış durumda. Bina giriş su arıtma sistemi ya da ana giriş su arıtma sistemi olarak da isimlendirilen, binaya, eve, işyerine gelen suyun tamamını arıtan bir sistem tercih ettiğiniz takdirde; bu sistemlerin nereye kurulduğunu da bilmeniz gerekiyor. Örneğin ana giriş su arıtma tercih ettiğinizde bu sistemler genellikle, ana akımın mülkünüze geldiği yere yani, su saatinin, vananın bulunduğu yere kurulur. Bu nedenle “Bina girişi su arıtma sistemi” olarak da adlandırılırlar. Ana giriş ya da bina giriş olarak adlandırılmasının sebebi ise; tüm evin su filtresi veya arıtma sisteminin, su evin tesisat sistemine girer girmez başlayabilmesidir. Bu sayede sadece belirli bir alanda kullanılan su değil, şebekeden evinize gelen tüm su arıtılır. Yani mutfak lavabosundaki musluğunuzdan akan su ile tuvalet ve banyonuzdaki akan su, ana giriş su arıtma sayesinde aynı temizliktedir.

Ana Giriş Su Arıtma Sistemleri 

Kısaca açıklamak gerekirse, ana giriş su arıtma sistemleri, suyun önceden merkezi bir yerde işlenmesinin aksine, ev veya işyerlerinde, ana su hattına su arıtma ekipmanlarının kurulmasıyla, eve giren tüm suyu arıtan sistemlerdir.

Ana giriş su arıtma, genel olarak içme suyu arıtmasında kullanılan ve mutfak tezgâhının altına monte edilen kasa tipi su arıtma cihazlarından ayırt edilmelidir.

Bina girişi su arıtma sistemleri, evinizde kullandığınız tüm suyu filtrelemek, tüm ihtiyaçlarınız için saf arıtılmış su kullanmanız için en iyi çözümdür. İhtiyaçlarınıza ve kullanım kapasitesizine uygun boyutlarda ve filtre sistemlerinde su arıtma cihazlarımız bulunmaktadır.

Ana Giriş Su Arıtma Sistemleri Kimler Tercih Etmeli?

Bina girişi su arıtma; restoranlar, oteller, pansiyonlar, okullar ve diğer kamu tesisleri dâhil olmak üzere bireysel ticari, işletmeler, müstakil evler, apartmanlar gibi tüm yapılarda kullanabilirsiniz. Son yıllarda teknolojinin gelişmesiyle sistemlerin daha ekonomik hale gelmesi ve bulaşık makinası çamaşır makinası gibi cihazlarımızın yeni teknolojiye uygun tasarlanmasından dolayı, arıtılmamış ve kireçli sularda daha erken arıza vermeleri gibi sebeplerden ötürü, bu sistem ev ve küçük işletmelerde de daha çok tercih edilmeye başlanmıştır.

Suyun klorlanması, virüsleri öldürmede çok etkili olmasına ve insanlık tarihinin en büyük halk sağlığı gelişmelerinden biri olmasına rağmen, yarattığı tat ve koku değişikliğinden dolayı oldukça olumsuz bir algıya sahip olduğu kadar, zararlı olduğuna dair endişeler de taşımaktadır. Ana giriş su arıtma sistemlerinin bu kadar popüler olmasının bir sebebi de klorlanmış şebeke sularının bu olumsuzlukları diyebiliriz.Ayrıca klora alerjisi olan özellikle bebekler fazla klorlanmış şehir şebekesinden evlerimize gelen fazla klorlu sudan olumsuz etkilenmektedir.Bu durumda su ile çalışan hassas makinalara sahip olan işletmeler, şebeke suyu kireçli ve sağlıksız olan tüm apartmanlar ve müstakil evler, restoranlar ve kafeler gibi yiyecek ve içecek sektöründe halk sağlığının çabuk etkilendiği işletmeler vb. kullanılan suyun temiz ve arınmış olmasını isteyen herkes ana giriş su arıtma sistemlerini tercih edebilir.

Ana Giriş Su Arıtma Sistemleri Ekipmanları

Ana giriş su artıma sistemleri ile daire içi kasa tipi su artıma sistemlerinin aslında genel olarak çalışma prensipleri birbirine benzemektedir. Bina girişi su arıtma sistemleri, evin önünde bulunan su vanasının, su saatinin olduğu yerde kurulur. Buraya kurulan sistem, su henüz ana şebekeden geldikten sonra eve girmeden bir set görevi görerek, eve girmeden kireç ve benzeri insan sağlığına ve makine mekaniğine zarar veren maddelerden uzaklaştırılır. Bu uzaklaştırma işlemi sistemin içinde bulunan filtreler yardımıyla gerçekleştirilir.

Filtreler ana şebekeden gelen suyu eve girmeden önce defalarca süzer ve temizler. Bu noktada yetersiz ve yanlış bir model tercih edilirse bu sistem işe yaramayabilir. Doğru model seçilmeli ve evinize giren sudaki kirecin ve zararlı maddelerin, kullandığınız sudan tamamen arıtılmasını kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Ana giriş su arıtma, bina giriş su arıtma cihazlarıyla ilgili sektöründe 30 yıllık deneyimle Zetaş firması olarak su arıtma sistemlerimizle, değerli müşterilerimizin istek ve ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, işimizi en doğru ve düzgün şekilde yapmaya özen göstermekteyiz.

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.