Modüler Su Deposu

Modüler Su Deposu

Modüler su deposu galvaniz ya da paslanmaz çelik prizmatik modüllerin bir araya gelerek oluşturduğu su depolarıdır. İster açık alanlarda isterseniz de kapalı bir alanda kullanabileceğiniz modüler su depoları, eski su depolarına kıyasla daha sağlıklı ve uzun ömürlüdür.

Modüler Su Deposu nasıl bir zemine kurulmalıdır?

Ergonomik bir yapıya sahip olması nedeniyle her türlü mekanda kolaylıkla uygulanabilen,kurulabilen modüler su depoları dikey, yatay, simetrik ve asimetrik şekillerde kurulumun yapılacağı alana adapte edilebilmektedir. Tercih edilen zemine, yüksek platformlar üzerine, çatıya, kulelere, mevcut binalarda istenilen yerlere kolaylıkla monte edilebilir.

Modüler su deposu montajı nasıl yapılır?

Modüler su depomuzun ana malzemeleri; taban sacı, tavan sacı, yan paneller, köşebentler ve iç gergilerden oluşmaktadır. Panellere epdm kauçuk conta çekilip civata ile birleştirilir. Su Sızdırmazlığını ise, panellerin arasına çekilen epdm kauçuk conta sağlar.

Zetaş kimya modüler su depoları size kendi deponuzu istediğiniz özelliklerde ve boyutlarda oluşturabilme fırsatı sunmaktadır.

 

Modüler Su DEPOSU ÖLÇÜLERİ standart mıdır?

 

Modüler su depolarında ölçü belirlenmek istendiğinde ölçüleri standart kalıplar ve paneller kullanılır.

Modüler su depolarında ölçü belirlenirken kullanılan kalıplar genel olarak panellerin boyutlarında belirleyicidir ancak farklı boyutlarda paneller de olabilir.

Sektörde bu alanda en sık kullanılan panelin ölçüsü 1080 mm x 1080 mm’dir.  Bu panel tipi genel olarak inşaat sektöründe kullanılan ölçülere en uyumlu olan olduğundan en çok kullanılanıdır.

Modüler Su Deposu Paslanır Mı?

Paslanmaz modüler su deposu hariç modüler su depolarımızda paslanma, bakım ve özene bağlı oluşur modüler su deposunun altında birden çok model bulunmaktadır. Paslanma, modüler su  depolarımız için nadir görülen bir kusurdur zamanında yapılmayan bakımlar buna sebep olabilir.

Modüler Su Deposu Çeşitleri Nelerdir?

Paslanmaz Modüler Su Deposu;

Paslanmaz modüler su deposu genel olarak kullanım ve içme suyunu depolama amacıyla kullanılan tipidir. İçme veya kullanma suyunu depolamada kullanılacak malzemelerin suya yapmış olduğu salınım oldukça önemlidir.

Modüler Su Deposu

Modüler Su Deposu

Modüler Su Deposu

Modüler Su Deposu

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.